ІІ Регіональна школа земельного права та агробізнесу

9 листопада 2019 року на базі юридичного факультету ТНЕУ за сприянням декана Сергія Володимировича Банаха розпочала роботу ІІ Регіональна школа земельного права та агробізнесу. Під керівництвом доцента кафедри цивільного права і процесу Ольги Володимирівни Зигрій студентська команда Тернопільського осередку Ліги студентів АПУ організували та провели найкращий захід року в сфері земельних правовідносин та агробізнесу.

Ідея започаткування даної школи виникла у травні 2017 року.  Враховуючи всі українські реалії, студентство потребувало глибшої думки і бачення як практиків так і науковців даної галузі, оскільки  питання розвитку галузі земельного права не втрачає своєї актуальності, а, навпаки,  дедалі більше потребує нових ідей та підходів. Земельні питання щороку тільки посилюють потребу в обговоренні та вивченні, тому в програму Школи було закладено ряд дискусійних питань, якими оперували спікери упродовж однієї години. Школа працювала у формі одноденного інтенсиву.

Цікавим та підзнавальним були:

— лекції-диспут від юристів-практиків  з багаторічним досвідом у даній галузі;
— інформативне та цікаве спілкування з колегами;
— вивчення й дослідження актуальних тем;

Цьогорічне ноу-хау школи: ВОКРШОП «Від законопроекту до закону».

Студенти школи зазначають: «Потреба у професіоналах своєї справи зростає, і ми вдячні, що можемо долучитися до навчання та молодих юристів і отримати безцінний досвід від наших старших колег!

Кожен із учасників мав можливість:

— поринути у складний світ земельного права;
— поспілкуватися зі спікерами та отримати безцінний багаж знань;
— дізнатися більше про актуальні питання сучасного ринку землі;
— зрозуміти суть агробізнесу та земельних правовідносин;
— відвідати файне  місто на теренах Західної України.

Той день у Тернополі об’єднав майже 60 учасників з різних міст: Хмельницький, Львів, Одеса, Чернівці, Волинь, Полтава, Івано-Франківськ. І це ще далеко не кінець списку. Учасниками Школи стали не тільки студенти, а й уже досвідчені юристи, викладачі з різних областей України.

Детально розглянути та вивчити всі тонкощі земельного права та агробізнесу було покладено на спікерів-практиків:

Віталій Вітів, кандидат юридичних наук, Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ. Тема доповіді: «Мовчання знак згоди» принцип мовчазної згоди та проблема його впровадження у земельне право».

Таванець Станіслав Миколайович,  начальник Управління державного земельного кадастру у Тернопільській області. Тема доповіді: «Реорганізація кадастрової системи».

Панчук Марія, юрист, керівник відділу Юридичної фірми «Гловак і Партнери», м. Тернопіль. Тема доповіді: «Успадкування земельної частки (паю)».

Лозюк Сергій Федорович, начальник юридичного відділу  ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004», м. Волочиськ Хмельницька обл. Тема доповіді: «Порядок набуття права власності на земельну ділянку».

Володимир Макух, юрист, директор «Zenith Expert». Тема: «Мораторій скасувати не можна залишити».

Учасники школи з словами подяки звертаються до спікерів, що змогли приділити їм увагу і поділитися своїм досвідом, знаннями та баченням.

Студенти оргкомітету в істаграм на своїй сторінці пишуть, що «така обрана нами форма спілкування краще засвоюється. Кожен з учасників потішив нас своєю присутністю та цікавим спілкуванням. Ми стараємося для Вас, аби кожен отримав ті емоції, на які розраховував і навіть більше. Всім дякуємо за присутність та активність. До наступної зустрічі».

Оргкомітет школи також висловлює щиру подяку всім спікерам за креативний підхід у спілкуванні та відкритий діалог. Учасникам заходу надовго запам’ятаються набуті унікальні знання у галузі земельного права та агробізнесу, оскільки вони більше дізналися про проблеми та механізми їх вирішення та стали на крок ближчими до вершини професіоналізму.  А також чого варті нові цікаві знайомства з такими ж молодими та амбіційними юристами-початківцями, спілкування у дружньому колі однодумців.